Blog

  • Home / Pozycjonowanie / Co to jest…
co to jest mapa witryny

Co to jest mapa witryny?

Mapa witryny jest ważnym narzędziem służącym do organizowania witryny. Jest to pierwszy krok w projektowaniu Twojej witryny i pomaga stworzyć zorganizowaną strukturę tego, jak chcesz, aby użytkownicy poruszali się po Twojej witrynie.

Co powinna zawierać mapa witryny?

Zasadniczo sitemapa to jest nic innego jak lista stron w Twojej witrynie, ustrukturyzowana w sposób, który prowadzi odwiedzających do treści, których szukają szybko i łatwo. Najważniejsze elementy są wymienione razem, w tym wszystkie główne sekcje serwisu i ich podstrony. Dzięki temu odwiedzający mogą zlokalizować to, czego szukają w ciągu kilku sekund, a wyszukiwarkom łatwiej jest przeszukiwać i indeksować witrynę w wyszukiwarkach.

Mapa witryny, a Google Search Console

Dodając jedną lub więcej map witryn do witryny internetowej, wyszukiwarki nie tylko szybciej znajdą te strony, ale także znacznie ułatwią użytkownikom nawigację. Dlatego tworząc stronę internetową oprócz walorów wizualnych i funkcjonalności warto pomyśleć o prawidłowym interpretowaniu strony przez wyszukiwarki. W tym celu warto zadbać o prawidłową strukturę mapy witryny oraz żeby była zapisana w formacie XML.

Write a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *