Blog

  • Home / Pozycjonowanie / Co to jest…
co to jest pozycjonowanie

Co to jest pozycjonowanie i do czego służy?

Znajdowanie informacji za pośrednictwem wyszukiwarki internetowej jest czynnością, którą wykonujemy każdego dnia. Dotyczy to różnych obszarów w tym usług i produktów. Jednak to, na jaką stronę trafimy nie jest przypadkowe i zależy od wielu czynników. Bowiem każdy z nich jest bezpośrednio związanych z pozycjonowaniem.

Jak działa wyszukiwarka Google?

Z perspektywy użytkownika wyszukiwanie wygląda na bardzo proste. Lecz to jest złożony proces, który opiera się na funkcjonowaniu algorytmu. To właśnie on jest zbiorem reguł i wymagań, na podstawie których stron plasują się na konkretnych pozycjach. Jeśli strona w ocenie wyszukiwarki spełnia wszystkie wytyczne i cechuje ją wysoka jakość, to wtedy znajduje się w czołówce indeksu. Warto nadmienić, że lista stron, którą widzimy w wyszukiwarce, jest określana jako indeks. To właśnie w nim znajdują się strony, na których robiliśmy ostatnie zakupy. Lecz każda z nich znajduje się na różnej pozycji. Dlatego dzięki pozycjonowaniu możemy pracować nad wyższą pozycją strony w wyszukiwarce w Google i nie tylko.

W jaki sposób działa pozycjonowanie?

Pozycjonowanie stron internetowych to nic innego jak szereg działań i metod mających na celu poprawienie jakości strony. W wyniku czego osiąga ona lepszą pozycję w wyszukiwarce. Nie bez powodu uważamy, że najważniejsza jest jakość strony, ponieważ tworząc sklep, czy zwykłego bloga myślimy w pierwszej kolejności o użytkownikach. Taki sam pogląd ma Google, przez co chce umożliwiać użytkownikom dostęp do stron dobrej jakości, które prezentują pewną wartość.

Działania związanie z pozycjonowaniem stron internetowych dotyczą zarówno kwestii technicznych jak i zawartości strony. Tutaj duże znaczenie ma technologia i cms, na którym działa strona internetowa. Powinna być ona w pełni responsywna, a jej czas ładowania powinien być możliwie najkrótszy. Równie ważne jest, żeby strona zawiera unikalną treść, która będzie wysokiej jakości. To właśnie od nich zależy, czy klient trafi na naszą stronę oraz dokona zakupu.

1 Comments

Write a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *