Blog

  • Home / Pozycjonowanie / Czym są błędy…
co to jest błąd 404

Czym są błędy 404 i czy należy się nimi przejmować?

W poprzednim wpisie wyjaśniliśmy pokrótce, do czego służy narzędzie Google Search Console. Teraz przyszła pora na omówienie błędów, z którymi możemy się spotkać w tym narzędziu oraz jak można się z nimi poradzić.

Błąd 404 to częsty problem napotykany przez webmasterów, właścicieli witryn i programistów. Jest to kod stanu HTTP wskazujący, że strona, do której próbujesz dotrzeć, nie istnieje lub została przeniesiona. Wystąpienie tego błędu może być bardzo frustrujące dla każdego, kto próbuje uzyskać dostęp do strony. Na szczęście jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, jeśli napotkasz ten błąd w swojej witrynie.

Jak sprawdzić, czy faktycznie występuje błąd 404?

Najpierw spróbuj sprawdzić w przeglądarce internetowej adres URL strony, który próbujesz odwiedzić, i upewnij się, że jest on poprawny. Jeśli to nadal nie działa, prześlij ponownie wszystkie pliki powiązane z daną stroną – często rozwiązuje to problem szybko i łatwo. Alternatywnie, jeśli te dwa pierwsze kroki nie zadziałają, rozważ utworzenie niestandardowej strony błędu 404, która dostarczy użytkownikom przydatnych informacji, jeśli w przyszłości ponownie trafią na uszkodzony link lub nieistniejącą stronę.

Czy błąd 404 jest konsekwencją usunięcia podstrony?

Nazwa „404” pochodzi od kodu stanu HTTP (Hypertext Transfer Protocol), który wskazuje, że żądana strona nie została znaleziona na serwerze.
Błąd 404 to kod stanu HTTP, który sygnalizuje użytkownikom, że nie można znaleźć strony, do której próbują uzyskać dostęp. Jest to jeden z najczęstszych błędów po stronie serwera i występuje, gdy użytkownik próbuje odwiedzić stronę internetową, ale serwer nie może jej znaleźć. Może się to zdarzyć z różnych powodów, na przykład gdy strona została przeniesiona lub usunięta albo jeśli występuje problem z samym adresem internetowym. Gdy tak się stanie, użytkownicy zazwyczaj zobaczą na ekranie komunikat 404 Nie znaleziono. Dlatego tutaj z pomocą przychodzą nam przekierowania 301, które są nieocenione w takich sytuacjach.

Write a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *